Poniżej aktualne oferty pracy Opiekun osób starszych

ZLECENIE DO SAMOTNEGO SENIORA 12.02.2023

                                                              ZLECENIE DO SAMOTNEGO SENIORA NA 12.02.2023 Zlecenie na ZASTĘPSTWO OD 12.02.2023 w PLZ 72108 Rottenburg- Ergenzingen, Do opieki jest Pani Erwin- 80 lat, 55 kg, 163 cm, PG 3, jest po zawale serca, porusza...

czytaj dalej

Zlecenie do seniora, od 01.03.2023

Opiekunka do seniora z 67705 Trippstadt , wymagane prawo jazdy i dobra znajomość języka niemieckiego. Pan Reiner ma 86 lat, jest osobą mobilną, nie wymaga transferu. Jest osobą, która nie widzi na jedno oko, występuje nietrzymanie moczu i choruje na prostatę. Jak na...

czytaj dalej

Praca jako opiekun osób starszych w Niemczech z Ejjob.pl

Wiele osób rozważających znalezienie zatrudnienia poza granicami naszego kraju natknęło się na ogłoszenia z kategorii praca jako opiekun osób starszych w Niemczech jako jedno z najpopularniejszych ogłoszeń w sieci. Wskutek wielu negatywnych stereotypów oferty te uznawane są za nieodpowiednie dla każdego, wymagające ponadprzeciętnych umiejętności i konieczności płynnego posługiwania się językiem naszych zachodnich sąsiadów. Jednak prawda na temat tego zawodu jest zgoła odmienna, przede wszystkim potrzeba dobrych chęci i poczucia misji, wszakże opieka to przede wszystkim pomoc innym ludziom. Dziesiątki tysięcy naszych rodaków każdego dnia pomaga osobom starszym i schorowanym żyć wygodniej, a przy tym zarabia godziwe pieniądze.

Czym zajmuje się opiekun osób starszych w Niemczech

Opiekunowie medyczni podejmują się różnych działań w zależności od swoich kwalifikacji, stanu zdrowia podopiecznego i kilku innych czynników. Oferty pracy, jakie udostępnia chociażby jedna z agencji w kategorii opiekun osób starszych z Gorzowa są podzielone ze względu na kwalifikacje. Mało osób wie, że w kategorii opieki mieści się również opieka nad gospodarstwem domowym, co jest najbardziej podstawowym zakresem prac. Należy tutaj obalić największy mit dotyczący pracy w opiece w Niemczech, który mówi że opieki wymagają wyłącznie osoby obłożnie chore, które nie potrafią załatwić swoich potrzeb fizjologicznych samodzielnie. Wielu podopiecznych to po prostu osoby starsze wymagające jedynie pomocy w zakupach, przygotowaniu posiłków i wymagające towarzystwa, które to jest naturalną potrzebą psychologiczną. Dzięki bogatej ofercie szkoleń agencji możliwe jest także poszerzanie swoich umiejętności zarówno w zakresie opieki medycznej, jak i znajomości języka. Dzięki temu niejeden opiekun osób starszych z Gorzowa Wielkopolskiego awansował i mógł opiekować się bardziej wymagającymi podopiecznymi, co wiąże się również z wyższym wynagrodzeniem. Każda dodatkowa umiejętność jest wielkim ułatwieniem, jednakże nie jest wymogiem w tej branży. Bez dyplomu pielęgniarki lub zaawansowanych szkoleń i certyfikatów nikt nie wymaga od opiekuna wykonywania jakichkolwiek zabiegów medycznych.

Korzyści z pracy w opiece nad osobami starszymi w Niemczech

Oprócz poprawy kondycji finansowej i spełnienia swojej misji, praca w opiece w Niemczech to szereg innych korzyści. Osoby zajmujące się zarówno osobą starszą, jak i gospodarstwem domowym zakwaterowane są zwykle w domu swojego podopiecznego. Brak opłat za kwaterę, media i darmowe wyżywienie powoduje zwolnienie z właściwie wszystkich kosztów życia od momentu wyjazdu do powrotu do kraju. Ponadto każda agencja pracy w Gorzowie Wielkopolskim i  wielu innych miastach zapewnia swoim opiekunom i opiekunkom darmowy transport do i z miejsca opieki wprost pod dom. Większość z nich dysponuje własnymi pojazdami lub umowami ze specjalistycznymi firmami przewożącymi pasażerów pod adres. Dzięki temu nawet ktoś, kto udaje się do nowego podopiecznego, trafi do niego bez najmniejszego trudu.

Bezpieczna praca w Niemczech

Oprócz wspomnianych wyżej korzyści, warto jest także pamiętać o tym, iż jest to praca w pełni legalna. Dzięki zatrudnieniu w oparciu o odpowiednią umowę opiekunowie objęci są ubezpieczeniem zdrowotnym, co w przypadku nagłego zachorowania, wypadku lub innych nieprzewidzianych sytuacji może liczyć na pomoc lekarza, dostęp do szpitala i lekarstw. Ponadto właściwie każda oferta dla opiekuna osób starszych w Gorzowie zawiera dodatkowe formy ubezpieczenia zarówno podczas podróży, jak i wykonywania obowiązków wynikających z obowiązków. Jest to bez wątpienia duża zaleta podejmowania takiej pracy, gdyż bezpieczeństwo opiekuna to podstawa.

Wsparcie o każdej porze dnia i nocy

Każdy z opiekunów może ponadto liczyć na opiekę koordynatorów pomagających w sytuacjach kryzysowych. Zarówno problemy z podopiecznym, jak i osobiste przypadki losowe nie pozostaną bez odpowiedniej reakcji. Dzięki temu nie dysponując rozbudowanymi zdolnościami językowymi, każdy opiekun osób starszych w Niemczech może liczyć na pomoc w wezwaniu służb ratunkowych, dopełnieniu formalności urzędowych i wielu innych sprawach wymagających wsparcia.